Przygotowanie domu przed wakacjami

Kobieta chłodzi się w basenie

Gotowy na wakacje?

Twój dom też powinien być! Staranne planowanie może nie tylko pomóc chronić Twój dom i dobytek podczas podróży, ale także zapewnić rodzinie oszczędność energii, którą można wydać na pamiątki i dodatkowe atrakcje! Wykonaj te pięć prostych wskazówek, aby przygotować dom na swoją nieobecność.

Niezależnie od tego, czy jest to weekendowa wycieczka, czy też pobyt w domu nad jeziorem, pamiętaj o przestrzeganiu niektórych z tych wskazówek dotyczących oszczędzania energii, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, gdy jesteś daleko.

1. Włącz światło.

Jeśli zdecydujesz się na włączenie któregoś ze świateł jako zabezpieczenia, zainwestuj w automatyczny zegar. Można go zaprogramować tak, aby zapalał światła w późnych godzinach wieczornych i wczesnych godzinach rannych, jednocześnie zapobiegając marnowaniu energii w ciągu dnia.

2. Wyłącz klimatyzator.

Podczas gdy ważne jest, aby utrzymać cyrkulację powietrza w Twoim domu, gdy jesteś nieobecny, możesz radykalnie zmniejszyć zużycie energii, ustawiając termostat do 85 stopni. Jeśli masz programowalny termostat, po prostu skorzystaj z funkcji “wakacje”, aby utrzymać bezpieczne i wydajne temperatury w pomieszczeniach, gdy jesteś nieobecny.

3. Odłącz urządzenia i elektronikę.

Nawet gdy są wyłączone, wszystko, co jest podłączone do ściany, może nadal zużywać energię. Odłączając urządzenia lub korzystając z inteligentnej listwy zasilającej, unikasz marnowania energii w trybie gotowości. Nie zapomnij również odłączyć pralki i suszarki.

4. Dostosuj podgrzewacze wody.

Ustaw podgrzewacz wody w tryb “niski” lub “urlop”. Jeśli twój basen korzysta również z grzałki, rozważ zakup pokrywy basenu, która pomoże zminimalizować straty ciepła, dzięki czemu możesz uniknąć kosztów ponownego podgrzania.

5. Lodówka:

Jeśli znikasz tylko na kilka dni, ustaw termostat w lodówce na kilka stopni. Jeśli nie będzie Cię więcej niż dwa tygodnie, wyczyść i opróżnij lodówkę, otwórz drzwi i odłącz urządzenie.

Niezależnie od tego, czy jest to weekendowa wycieczka, czy też pobyt w domu nad jeziorem, pamiętaj o przestrzeganiu niektórych z tych wskazówek dotyczących oszczędzania energii, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, gdy jesteś daleko.

Zadzwoń do System Cold pod numer 509-006-010!

Umów się na spotkanie z jednym z naszych ekspertów, którzy sprawdzą obecne systemy pod kątem poprawy wydajności!

 

Konserwacja klimatyzacji przed wakacjami

Comments are closed.
O Nas

Nasza firma zapewnia pełne spektrum prac o dowolnym poziomie złożoności. Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy działają w branży HVAC od co najmniej 6 lat. Zdobyliśmy rozległe doświadczenie przy rozwiązywaniu najbardziej skomplikowanych zagadnień technicznych w dziedzinie klimatyzacji.