Filtr do klimatyzatora

Filtr do klimatyzatora

Instalacja klimatyzacji dzieli się na: jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną. Jednostka zewnętrzna jaką jest klimatyzator posiada elementy niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Filtr jest jednym z takim elementów i wchodzi w skład systemu filtracji powietrza. Jego zadaniem jest zatrzymać ewentualne zanieczyszczenia i sprawić by powietrze przechodzące przez klimatyzator było czyste.

Wymiana filtra jest bardzo istotna – filtr zatrzymuje zanieczyszczenia by te nie dostały się do obiegu powietrza w pomieszczeniu. Regularny serwis klimatyzacji uwzględnia sprawdzenie
oraz wyczyszczenie bądź wymianę filtra na nowy. Przy czyszczeniu filtra warto zwrócić uwagę czy serwis obejmuje usuwanie kurzu, bakterii, grzybów czy drobnoustrojów.
Prace konserwatorskie oraz serwisowe klimatyzacji i wentylacji wchodzą w skład usług, które oferuje firma SystemCold- skontaktuj się z nami.

KONTAKT

RODZAJE FILTRÓW:
Aktywny filtr węglowy
Aktywny węgiel wykorzystując właściwości fizycznej i chemicznej absorpcji, pochłania substancje gazowe znajdujące się w powietrzu. Z tymi właściwościami aktywny filtr węglowy zdolny jest do pochłaniania w bardzo krótkim czasie szkodliwych dla zdrowia gazów takich jak benzen, formaldehyd czy amoniak.

Filtr antybakteryjny
Przechodzące przez filtr kurz, zawiesiny cząstek czy drobnoustroje przywierają do powierzchni filtra. Podczas gdy drobnoustroje kontaktują się z antybakteryjną powierzchnią filtra ich ściany komórkowe ulegają uszkodzeniu a następnie giną. Na tym polega sterylizacyjne działanie filtra na wszystkie rodzaje grzybów, bakterii i pasożytów.

Filtr katalityczny LTC
Filtr katalityczny LTC jest zdolny do oczyszczania powietrza przy każdej temperaturze i warunkach panujących w pomieszczeniu . Ponieważ jest wykonany z silnie porowatego materiału, uzyskuje dużą powierzchnię kontaktu powietrza z powierzchnią filtra, co wzmaga skuteczność pochłaniania i nasycenia powierzchni filtracyjnej, nie tworząc jednocześnie wtórnego zanieczyszczenia. Filtr katalityczny LTC katalizuje i rozkłada wewnątrz swojej struktury ponad 80% amoniaku, siarkowodoru i aldehydów.

Filtr z jonami srebra.
Filtr ten jest nowego rodzaju wysokowydajnym typem filtra, posiadającym silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Jony srebra nie powodują żadnych ubocznych efektów, podrażnień, zanieczyszczeń czy cech ulatniania się. Ponieważ jony te mają właściwości samoregeneracji trwale i efektywnie powstrzymują rozwój bakterii. Ponadto poprzez długoterminowe działanie antyseptyczne filtr z jonami srebra jest przyjazny dla środowiska, bezpieczny, wykazując jednocześnie silną aktywność ( zdolność zabijania bakterii to ponad 99%).
Jony srebra silnie przyciągają bakterie i inne mikroorganizmy. Niszcząc powłokę ich komórek i działając na strukturę wewnętrzną powodują obumieranie bakterii. Mogą również zaburzać budowę DNA bakterii i mikroorganizmów, doprowadzając do utraty przez nie zdolności do podziału i rozmnażania się.

Filtr katechinowy
Katechina otrzymywana z naturalnej zielonej herbaty jest połączeniem przeciwutleniacza i siły sterylizacji. Tym samym filtr katechinowy ma silne właściwości antybakteryjne, pochłania i eliminuje nieprzyjemne zapachy i szkodliwe dla zdrowia zarazki. Filtr ten przez długi czas wykazuje wysoką skuteczność wyjaławiania i filtracji zabrudzonego powietrza. W przypadku bakterii pałeczki okrężnicy i gronkowca złocistego antybakteryjna skuteczność filtra jest na poziomie 95%.

https://twojegree.pl/czyste-powietrze-filtry-do-klimatyzatorow/

Informacje kontaktowe

Skontaktuj się z System Cold

Telefon

Email

Adres

Telefon

Zadzwoń do nas

+48 575 991 681

+48 575 991 821

Email

Napisz do nas:

biuro@systemcold.pl

Adres

Lokalizacja

os. Strusia 1a

31-807 Kraków


    This site is protected by reCAPTCHA and the Google
    Privacy Policy and
    Terms of Service apply.